Woda alkaiczna ­– twój sposób na zdrowie

Na ogół nie zdajemy sobie sprawy z tego, że woda może być lepszej lub gorszej jakości. Nie czytamy etykietek na butelkach, czasem nawet nie mamy oporów przed piciem zwykłej wody z kranu. Jest to duży błąd.Woda zasługuje na tyle samo uwagi, co inne artykuły spożywcze. Jej jakość może być lepsza lub gorsza, a co za tym idzie – może się nadawać mniej lub bardziej do spożycia. Wody z kranu nie powinno się pić w żadnym wypadku – grozi to nawet chorobami wskutek zatrucia. Można kupować wodę źródlaną lub mineralną – zależnie od możliwości finansowych oraz nawyków żywieniowych. Można też zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, kupując jednorazowo specjalny jonizator, dzięki któremu w każdej chwili będziemy mogli przygotować sobie wodę alkaiczną.
 

 

Czym jest woda alkaiczna?

Woda alkaiczna wyróżnia się na tle innych rodzajów wód wysokim pH (potencjałem wodoru). O ile zwykła, chemicznie czysta woda ma nie więcej niż 7,5 pH (pH zdecydowanej większości wód mineralnych na polskim rynku waha się między 5,5 a 7,5), o tyle woda alkaiczna może mieć wartość pH nawet dwa razy większą! A im większa zawartość pH, tym korzystniej dla zdrowia. Dlaczego?

Woda alkaiczna pozwala zachować prawidłowy bilans kwasowo-zasadowy w organizmie, dzięki czemu układ pokarmowy oraz wszystkie mięśnie mogą funkcjonować bez zarzutu. Wysoka zawartość pH wywiera ponadto dodatni wpływ na samopoczucie oraz ogólną witalność.

Charakterystyczny dla dzisiejszych czasów pośpiech wymusza na nas niejednokrotnie odżywianie się produktami niepełnowartościowymi, które zakwaszają organizm. Nie ma lepszego środka na przywrócenie odpowiednich proporcji kwasowo-zasadowych w organizmie niż właśnie spożywanie wody alkaicznej, która ma silne właściwości oczyszczające.
 

 

Jak uzyskać wodę alkaiczną?

Najlepiej i najtaniej w dłuższej perspektywie czasowej jest kupić specjalny jonizator, który wyglądem przypomina zwykły czajnik, ale który jest urządzeniem nieporównanie bardziej skomplikowanym. Np. firma Ozoneo oferuje po cenie promocyjnej jonizator wody AQUATOR SILVER.

Jak działa takie urządzenie? Należy nalać do niego dowolną ilość zwykłej wody z kranu, a następnie nacisnąć odpowiedni guzik, który zapoczątkuje proces elektrolizy. Jonizator podzieli cząsteczki H2O na dwie części: alkaliczną, złożoną z jonów hydroksylowych OH-, oraz kwaśną, w której skupią się jony wodorowe H +. Po zakończeniu elektrolizy przygotowaną wodę należy przelać do dowolnego naczynia. I gotowe.Tagi: