Tlenoterapia hiperbaryczna - przeciwwskazania

Bardzo wiele się ostatnio mówi o zaletach terapii hiperbarycznej. Bez wątpienia jest to bardzo skuteczna forma leczenia. Czy są jednak jakieś przeciwwskazania do podejmowania tego typu terapii? Tak – napiszemy o nich poniżej.Dzięki terapii hiperbarycznej krew zaczyna lepiej przepływać po organizmie, sprawniej pracuje cały organizm. Komora hiperbaryczna pomaga także przy schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych itd. Uważa się, że jest to jedno z najważniejszych medycznych odkryć ostatnich lat. Zabiegi w komorze hiperbarycznej pomagają między innymi na problemy z nadciśnieniem.

 

Przeciwskazania

Tlenoterapii hiperbarycznej nie mogą podejmować osoby chorujące na nieobarczoną odmę opłucną. Jest to podstawowe przeciwwskazanie. Poza tym nie mogą z komory hiperbarycznej korzystać osoby leczące się przy użyciu Adriamycyny, Disulfiramu, Cis-platyny, Sulfamylonu.

Istnieje także szereg innych schorzeń, przy których raczej nie powinno się korzystać z tej formy leczenia: padaczka,  zakażenie górnych dróg oddechowych, rozedma płuc, stany gorączkowe, przebyte operacje ucha lub klatki piersiowej. Z zabiegu nie mogą również korzystać kobiety w ciąży.

 

Skontaktuj się z lekarzem

Chcesz spróbować terapii w komorze hiperbarycznej? Nie wiesz, czy możesz? Najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu – on rozstrzygnie wszystkie twoje wątpliwości. Zawsze przed samym zabiegiem pacjent zobowiązany jest dostarczyć swoje wyniki badań. Tlenoterapii  hiperbarycznej można się poddać w renomowanych ośrodkach leczniczo-rehabilitacyjnych. W takich miejscach grupa lekarzy i rehabilitantów dba o zdrowie swoich pacjentów – są oni naprawdę pod dobrą opieką. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, pyta o jego stan zdrowia, przyjmowane leki, styl życia, odżywiania się, rodzaj pracy. Wszystko to ma przecież wpływ na nasze zdrowie – i to często niebagatelny. Tlenoterapia hiperbaryczna jest bezpieczną formą leczenia i przynosi wymierne rezultaty.Tagi: