Terapia hiperbaryczna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Nowoczesnych metod leczenia nie brakuje. Niemal w każdej dziedzinie medycyny powstają coraz to doskonalsze środki radzenia sobie z powikłaniami zdrowotnymi. Jednym z ostatnich odkryć jest terapia hiperbaryczna.O tlenoterapii hiperbarycznej słyszy się ostatnio w telewizji, czyta w gazetach i na stronach internetowych – temat wzbudza wiele kontrowersji, których bezpośrednią przyczyną są nieuzasadnione obawy związane z tą niekonwencjonalną formą leczenia. Prawda jest jednak taka, że nie ma się czego bać. Jeśli znajdziemy dobry ośrodek terapeutyczny, z pewnością przejdziemy z sukcesem przez cały proces leczenia. Warto korzystać z terapii hiperbarycznej. Nie jest ona inwazyjna i nie przynosi skutków ubocznych. Jest to bez wątpienia nadzieja współczesnej medycyny.

 

Terapia zgodna z naturą

Tlenoterapia  hiperbaryczna polega na dostarczeniu organizmowi dużej ilości tlenu, pierwiastka niezbędnego do życia i prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Tlen sprawia, że krew szybciej płynie, żyły się nie zatykają. Organizm znów wraca do pełni sił. Warto podkreślić, że poddając się nowatorskiej terapii hiperbarycznej, pacjent nie ma styczności z żadną "chemią".

 

Pomoc przy wielu schorzeniach

Tlenoterapia hiperbaryczna może być skutecznym remedium na wiele bardzo poważnych schorzeń. Z tego typu leczenia mogą korzystać osoby mające kłopoty z sercem, cukrzycą czy chorujące na wszelkiego rodzaju dolegliwości neurologiczne. Zabiegi te pomagają również przy urazach ortopedycznych. Lista schorzeń, przy których terapia hiperbaryczna może okazać się pomocna, nieustannie się poszerza.  Oczywiście, to nie jest tak, że pacjent zostaje od razu rzucony na szeroką wodę i poddaje się terapii. Przed rozpoczęciem właściwego leczenia musi on przejść szereg niezbędnych, najważniejszych badań. Tylko po dokładnym zbadaniu pacjenta oraz przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu lekarz może stwierdzić, czy ta forma terapii będzie pomocna i z jaką częstotliwością pacjent może z niej korzystać.

Z pewnością tlenoterapia hiperbaryczna zyska sobie z czasem jeszcze większą popularność niż dotychczas. Już teraz decyduje się na nią wielu pacjentów. Nie chcemy faszerować się tabletkami, unikamy chemii, leków – dbamy o nasz organizm. Tlenoterapia hiperbaryczna to naturalna forma leczenia przeciwdziałająca wielu schorzeniom. Nawet po kilku, kilkunastu zabiegach pacjenci czują się dużo lepiej. Dojazd na zabiegi może być dla niektórych osób bardzo kłopotliwy. Z tego też powodu najlepiej poddawać się zabiegom w komorze hiperbarycznej podczas dwutygodniowych turnusów rehabilitacyjnych.Tagi: