Terapia hiperbaryczna – dobre wsparcie dla osób chorujących na serce

Choroby serca stają się na naszych oczach zjawiskiem cywilizacyjnym, rozpowszechnionym na szeroką skalę. Jak im przeciwdziałać? Do najnowszych metod radzenia sobie z dolegliwościami sercowymi należy terapia hiperbaryczna.Przerażające jest to, że według najnowszych badań problemy z sercem mają coraz młodsze osoby – bardzo często słyszymy, że młoda osoba po dwudziestym lub trzydziestym roku życia miała zawał.

 

Przyczyny zaburzeń kardiologicznych

Przyczyny problemów z sercem są bardzo różne. Niekiedy jest to czysta genetyka – mama, tata, dziadkowie chorowali na serce. Schorzenie to niestety może przechodzić z pokolenia na pokolenie. Innym powodem może być niezdrowy tryb życia, nieracjonalne odżywianie, obfitujące w tłuszcz, który blokuje prawidłowy przepływ krwi. Wszystko to może mieć bardzo poważne konsekwencje, np. prowadzić do zatorów. Inną przyczyną problemów kardiologicznych jest oczywiście stres. Żyjemy w pośpiechu, pracujemy w różnych godzinach – zapominając bardzo często o swoich najbliższych. Wszystko to odbija się na zdrowiu.

Jeśli masz poważne problemy z sercem, możesz śmiało korzystać z terapii hiperbarycznej. Może ona niezwykle pomóc. Cały zabieg polega na dostarczeniu do organizmu pacjenta niezbędnego tlenu. Ttlen odblokowuje żyły i zapewnia prawidłowy, niezaburzony przepływ krwi. Terapia hiperbaryczna to stosunkowo nowa metoda leczenia, cieszy się już jednak sporą popularnością. Pacjenci podkreślają, że po zabiegach czują się doskonale – wraca im kondycja i odczuwają mniej dolegliwości.

 

Gdzie skorzystać z tego typu terapii?

Osoby zainteresowane terapią hiperbaryczną mogą wybrać się do Ośrodka Rehabilitacji „Nowy Dwór”. Tam można skorzystać z pełnego pakietu zabiegów związanych z terapią hiperbaryczną. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: http://www.rehabilitacjanowydwor.com/tlenoterpia/. Nie wiesz, czy ta terapia jest dla Ciebie? Specjaliści pracujący w tym ośrodku zawsze przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzają dokładny wywiad z pacjentem, wykonują specjalne badania. Będziesz tam pod profesjonalną opieką.Tagi: