W jaki sposób należy przechowywać żywność?

Odpowiednie odżywianie jest kwestią kluczową, jeśli chodzi o zachowanie zdrowia, smukłej sylwetki i dobrej kondycji. Wśród Polaków panuje coraz większa świadomość odnośnie tego, jak komponować swoje posiłki i które produkty warto wybierać.Niestety, nie zawsze towarzyszy temu równie wysoka wiedza na temat właściwego przechowywania produktów spożywczych. Nawet najlepszej jakości produkty nie będą zdrowe, jeśli będziemy przechowywać je w sposób niewłaściwy. Poniżej kilka porad, jak przechowywać produkty spożywcze.

 

Sprawdzaj daty przydatności do spożycia

Zawsze sprawdzaj, do kiedy możesz bezpiecznie przechowywać dany produkt w lodówce. Chociaż często przekroczenie daty ważności nie spowoduje jeszcze zatrucia, lepiej chuchać na zimne. Jeśli chodzi o gotowane produkty, np. takie, które zostaną nam z obiadu, nie powinniśmy ich przechowywać w lodówce dłużej niż trzy dni. Potrawy surowe, świeże, zawierające na przykład surową rybę bądź śmietanę, powinniśmy spożyć jeszcze tego samego dnia, na pewno nie później niż następnego.

 

Zadbaj o odpowiednią temperaturę przechowywania produktów

Zwracaj uwagę na to, jaka temperatura jest w Twojej lodówce. Surowe mięso wymaga temperatury od od 0 do 2°C, w podobnej temperaturze przechowujmy ryby i owoce morza. Możemy je zamrozić i przechowywać w zamrażalce nawet kilka miesięcy.

Nabiał może być przechowywany w lodówce przez kilka dni, uważajmy jednak, by nie kłaść go w pobliżu ryb, może bowiem przejść ich zapachem. Warzywa i owoce możemy mrozić, i przechowywać przez cały rok - jedynym wyjątkiem są warzywa kapustne, zamrożenie spowoduje zniszczenie liści.

 

Zainwestuj w odpowiednie pojemniki

Twoje posiłki zachowają świeżość przez dłuższy czas, jeśli zainwestujesz w odpowiednie opakowania dla gastronomii, dedykowane do przechowywania żywności. Nie jest to duży wydatek, a może bardzo ułatwić życie. Stosując ekologiczne pojemniki na żywność możesz mieć pewność, że przygotowane przez Ciebie posiłki są zdrowe i bezpieczne. Wydłuża się również ich czas przydatności do spożycia.

Wysokiej jakości opakowania do żywności znajdziesz na www.coverisrigid.com/pl/rozwiazania/opakowania-dla-gastronomii/Tagi: