Sportowcy, uzupełniajcie witaminy!

Każdy sportowiec chce zadbać o odpowiednią formę. Często niestety to nie idzie w parze ze swoim zdrowiem. Osoby uprawiające sport są powinny szczególnie dbać o to, aby zapewnić swojemu organizmowi niezbędne witaminy.Witaminy dla sportowców

W celu właściwego funkcjonowania organizmu musimy dostarczyć mu odpowiednie ilości białka, węglowodanów, tłuszczy, minerałów i witamin. Wszelkie niedobory czy nadmiary będą dawały o sobie znać w sposób bardzo wyraźny. Zazwyczaj nie jest to jeden objaw tylko kilka naraz, dlatego łatwo nam zidentyfikować, poziom których minerałów bądź witamin musimy wyrównać. W przypadku osoby prowadzącej zdrowy tryb życia, wszelkie składniki odżywcze możemy dostarczyć z pożywienia. Sportowy mają znacznie trudniej, ponieważ posiadają znacznie wyższe tempo przemian biochemiczno-fizjologicznych.

Sportowiec licząc rozkład swojego makro zwraca szczególna uwagę na witaminy A, B, C i E. Są one odpowiedzialne za poprawne widzenie, produkcję białka do mięśni oraz ich regeneracje. Przyspieszają także przemianę materii oraz zwiększają przyswajanie białek, węglowodanów i tłuszczy przez organizm.

Magnez

W przypadku sportowców warto wspomnieć o magnezie, który w większości przypadków musi być uzupełniany przez odpowiednią suplementację. Jego właściwości są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu, a niedobór powoduje wiele chorób i skutków ubocznych.

Magnez jest bardzo ważnym składnikiem naszych kości, buduje je oraz przeciwdziała krzywicy bądź osteoporozie. Odpowiada również za właściwą pracę naszych mięśni, układu krążeniowego i sercowo-naczyniowego. Odpowiednia ilość chroni przed przyswajaniem rtęci bądź ołowiu, która może przedostać się do organizmu w skażonym jedzeniu.

Magnez dla sportowców jest jednym z najistotniejszych składników diety. Odpowiada on za rozkład i przyswajanie pożywienia, dzięki której mają energię oraz siłę do ćwiczeń. Bardzo często dostarczenie odpowiedniej ilości z pożywienia jest niemożliwe, dlatego stosują odpowiednią suplementację. Na stronie biowitalni.pl możemy dostać magnez w postaci tabletek, płatków, olejku a nawet sprayu. Magnez jest łatwo przyswajalny i rozpuszcza się bezpośrednio w tkankach mięśniowych.


 Tagi: