Wagi medyczne – urządzenia dostępne w przychodniach i szpitalach

Co oferuje rynek placówkom medycznym w zakresie urządzeń pomiaru masy i wzrostu pacjentów? Obecnie są dostępne technologie pozwalające na dokonanie pomiaru każdej osobie niezależnie od jej wieku oraz stanu zdrowia.W ofercie
Dla najmłodszych dostępne są różnego rodzaju wagi medyczne niemowlęce. Na tym etapie postępu technologicznego wagi są przystosowane nawet dla najbardziej niespokojnych maluszków, tak aby podczas rutynowego badania zapewnić mu maksymalny poziom bezpieczeństwa. Zaletą niektórych wag jest to, że przewidują możliwość dostosowania ich dla potrzeb nieco większych dzieci, których waga przekracza nawet 20 kg, ale nie przewyższa wartości 50 kg. Istnieje możliwość ważenia dzieci zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Sprzęt ten może posiadać bardzo rozwinięte funkcje. Potrafi wskazać wagę dziecka pomniejszoną o wagę pieluszki. Waga medyczna może również wskazywać ilość spożytego mleka podczas karmienia piersią. Sprzęt jest solidny, lekki, przystosowany do łatwego przemieszczania. Kolejnym atutem wagi jest to, że może być ona zasilana bateriami. Tego typu wagi mogą mieć mieć zastosowanie w szpitalach, klinikach oraz  poradniach pediatrycznych.

Dzieci powyżej 50 kg
Dla dzieci, których waga przekracza wspomniane 50 kg oraz dorosłych dostępne są wagi kolumnowe wraz ze wzrostomierzem. Jest to uniwersalny sprzęt, który nie wymaga przesadnej konserwacji, jego przemieszczenie nie stanowi większego problemu. Urządzenia są wyposażone w szereg różnych funkcji w zależności od modelu. Mogą mieć szklane platformy połączone z wagą o dużej nośności. Urządzenia opierają się na bezprzewodowej technologii seca 360° wireless, dzięki czemu w szybki sposób wynik można przesłać na drukarkę bądź komputer. Ten rodzaj wagi ma zastosowanie najczęściej w szpitalach i gabinetach lekarskich.

Słowem podsumowania

Wagi medyczne szalkowe i kolumnowe to podstawa w każdej placówce medycznej, w której w ramach podstawowych badań określa się wagę i wzrost pacjenta. To bardzo ważne urządzenia w placówkach pediatrycznych, gdzie określa się prawidłowy rozwój najmłodszych pacjentów podczas kontroli, rutynowych badań czy bilansów zdrowia dziecka. Istotne jest robienie regularnych badań, tak aby na każdym etapie w miarę możliwości jak najszybciej zdiagnozować problem i wdrożyć stosowne leczenie.

 

 

Autor: dystrybutor sprzętu Aspel kredos.pl.Tagi: