Jak usunąć przebarwienia domowymi sposobami?

Przebarwienia pojawiają się pod wpływem różnych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, starzenie się skóry, zaburzenia hormonalne, niektóre choroby. Możemy im zapobiegać, jednak czasem jest już na to za późno. Oto domowe sposoby, które pomogą nam się ich pozbyć!Jak wyglądają przebarwienia?

Są to zmiany w pigmencie skóry, które objawiają się w postaci plam o ciemniejszym zabarwieniu niż jej pozostała część. Przybierają one różne kształty. Niektóre z nich są zmianami wrodzonymi, w takim przypadku nie zawsze możemy je usunąć. Te, które pojawiły się pod wpływem różnych czynników możemy leczyć.

Mleczko z ogórka

Ogórek to warzywo, które ma właściwości rozjaśniające skórę, dzięki czemu jest bardzo skuteczny w usuwaniu przebarwień. Możemy wykonać mleczko, którym będziemy przemywać twarz. Wystarczy pokroić ogórek na plastry i wrzucić je do maślanki. Odstawiamy je na kilka godzin, po czym nakładamy na twarz przy pomocy wacika. Regularne stosowanie takiego domowego kosmetyku sprawi, że zmniejszą się przebarwienia, a dodatkowo twarz będzie odświeżona, oczyszczona i pełna blasku.

Wybielająca maseczka

Sok z cytryny również działa rozjaśniająco, dlatego możemy stosować go w walce z przebarwieniami. Dobrym sposobem jest maseczka z jego wykorzystaniem. Do trzech łyżek mąki ziemniaczanej dodajemy łyżkę maślanki i soku z cytryny. Nakładamy ją na twarz na około 15 minut.

Maseczka z rumiankiem

Rumianek także jest skuteczny przy usuwaniu przebarwień. Zaparzamy go i mieszamy ze szklanką jogurtu naturalnego. Taką maseczkę nakładamy na twarz na około 20 minut.   

Usuwanie przebarwień w salonie kosmetycznym

Możemy skorzystać również z zabiegów proponowanych w salonach kosmetycznych. Należą do nich m.in. usuwanie światłem IPL, mikrodermabrazja, peelingi, zabiegi laserowe. Są one bardzo skuteczne, niestety wiążą się z wydatkami, czasami dosyć sporymi. Domowe sposoby sprawdzają się raczej przy niewielkich przebarwieniach. Przy większych zmianach lepiej udać się do specjalisty.Tagi: