Jak uniknąć przebarwień?

Plamy pojawiające się na skórze to nic innego, jak przebarwienia. Występują one w różnej postaci, przybierają odmienne kształty i barwy. Mają ciemniejszy pigment niż zdrowa skóra. Pojawiają się głównie na twarzy, dekolcie, dłoniach, ramionach. Jak z nimi walczyć?Skąd się biorą przebarwienia?

Ich głównym winowajcą jest promieniowanie słoneczne, które bardzo szkodzi naszej skórze. Ich przyczyną są także procesy starzenia, zaburzenia hormonalne, nadczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, stosowanie kosmetyków, które zawierają substancje fototoksyczne.

Jak chronić skórę przed przebarwieniami słonecznymi?

Latem jest to trudne, ponieważ każdy z nas chce wylegiwać się na słonecznej plaży. A nawet gdy jesteśmy w mieście, mocne słońce bez trudu dociera do naszej skóry. Podstawą jest jej odpowiednia ochrona. Bardzo ważne jest używanie kremów z filtrem UV, zwłaszcza gdy mamy zamiar leżeć na słońcu. Chrońmy zwłaszcza skórę na twarzy, dekolcie, ponieważ jest ona bardzo delikatna. Używajmy również balsamu do ust, który zawiera filtr UV. Jeżeli planujemy dłuższe opalanie, warto na kilka dni przed zacząć łykać tabletki zawierające beta-karoten. Sprawia on, że skóra jest mniej wrażliwa na promienie słoneczne i tworzy na niej naturalny filtr ochronny.

Przebarwienia innego rodzaju – jak ich unikać?

Bardzo ważne jest to, aby utrzymywać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, dlatego należy pić dużo wody, minimum 1,5 litra dziennie. Nie zapominajmy także o używaniu kremów, balsamów, aby nasza skóra była przez cały czas nawilżona. Używajmy również odpowiednich kosmetyków do rodzaju naszej skóry. Kiedy pojawią się pierwsze przebarwienia, warto zacząć używać produktów, które je zmniejszają. Możemy wypróbować domowych sposobów – sok z cytryny działa rozjaśniająco.

Zabiegi redukujące przebarwienia

Jeżeli na naszej twarzy już powstały przebarwienia to są zabiegi, które pomogą nam je usunąć. Bardzo skuteczna jest metoda laserowa. Sprawdzają się także peelingi, mikrodermabrazja, mezoterapia.Tagi: